Pogoda Burzenin
© meteogroup.pl


Warta, licząca 808 km to trzecia pod względem długości rzeka Polski. Najbardziej atrakcyjnym odcinkiem szlaku kajakowego Warty, można nieprzerwanie dostać się od Częstochowy do Uniejowa, gdzie na zakończenie spływu można skorzystać z kąpieli w leczniczych solankach termalnych. Szlak wodny Warty wiedzie przez malownicze tereny Parków Krajobrazowych: Orlich Gniazd, Załęczański, Międzyrzecza Warty i Widawki, oraz rezerwat ornitologiczny Jeziorsko, który chroni ostoje ptaków wodno-błotnych.

Odcinek Częstochowa – Uniejów jest dostępny dla każdego kajakarza, bez względu na doświadczenie i mogą go pokonać wszystkie typy kajaków. Przenioski zdarzą się niezbyt często. Wszystko zależy od zaplanowanej długości odcinka dziennego. Zorganizowanie noclegu nie przysporzy kłopotów - dzięki dostępnym brzegom w wielu miejscach można przerwać spływ i rozbić namiot, a zlokalizowane na trasie całoroczne lub czynne od maja do października ośrodki wypoczynkowe pozwalają wydłużyć sezon spływowy o miesiące wiosenne i jesienne. Nie ma problemów z zaopatrzeniem w żywność, nie istnieje wiec potrzeba kupowania jej na zapas.

Ostateczny wybór miejsca rozpoczęcia i zakończenia spływu zostawiamy w Państwa gestii. Dla początkujących kajakarzy proponujemy około 20 km dystansy dzienne, natomiast dla bardziej wprawionych 30 km odcinki nie powinny przysparzać kłopotów .

Orientacyjny czas pokonania 10 km odcinka rzeki to 3 godziny.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycją etapów spływów kajakowych po rzece Warcie i jej dopływach (Widawce, Grabi, Liswarcie, Wiercicy).Autor mapy: Marek Lityński "Warta-przewodnik kajakowy"


© Kajakiem po Warcie 2011made by Studio Efekt STRONA GŁÓWNA | GALERIA | KONTAKT